Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

Zapewne już Państwo wiedzą, że rząd przedłużył czas zawieszenia zajęć edukacyjnych do 10 kwietnia br co oznacza, że do szkoły wrócimy najprawdopodobniej dopiero po Świętach Wielkiej Nocy. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało Rozporządzenie, które wejdzie w życie w środę 25 marca i nada działaniom , które podejmujemy od tygodnia formę kształcenia na odległość. Co za tym idzie praca uczniów w tym czasie podlegać będzie ocenie i nie ograniczy się jedynie do powtarzania i utrwalania materiału przepracowanego wcześniej z nauczycielem w szkole. W związku z tym zmuszeni jesteśmy dostosować do nowych regulacji prawnych nasz Harmonogram, który przesłałam Państwu w ubiegłym tygodniu. Jak tylko to nastąpi poinformuję Państwa i umożliwię zapoznanie się z jego treścią. Do tego czasu pracujemy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Nie zamierzam Państwu udowadniać, że ten sposób nauki będzie tak samo efektywny jak tradycyjna forma nauczania szkolnego. Wręcz przeciwnie - zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że działania jakie podejmujemy są jedynie namiastką procesu edukacyjnego.   Robimy jednak wszystko co w naszej mocy aby ten czas uczynić wartościowym - nasi nauczyciele to najlepsi specjaliści, wspaniali pedagodzy i prawdziwi przyjaciele swoich uczniów. Każdy z nich stale poszukuje nowych rozwiązań, stara się urozmaicić i ułatwić zadania, które stanęły nagle przed uczniami. To sytuacja trudna dla nas wszystkich ale pragnę Państwa uspokoić i zapewnić, że kadra Katolika otacza swoją opieką i pomocą wszystkich uczniów. Jeżeli nie wszystko działa doskonale - bardzo proszę o przesłanie informacji do mnie lub wychowawcy klasy. Wciąż uczymy się jak sprostać stojącym przed nami wyzwaniom.

Tymczasem pozdrawiam Państwa bardzo serdecznie, mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się w normalnej rzeczywistości szkolnej...

Dorota Delawska

Numery kont szkoły

Darowizna na rzecz szkoły:

40 1050 1243 1000 0022 7770 6970

Inne wpłaty, m. in. ubezpieczenie ucznia, duplikaty legitymacji szkolnych i świadectw:

76 1050 1243 1000 0022 7592 6372

Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin
Katolickich Archidiecezji Katowickiej
im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda

ul. T. Kościuszki 11
41-500 Chorzów
tel.: 32 249 50 44,
tel. kom.: 721 400 301
Email: sekretariat@katolik-chorzow.edu.pl

Organ prowadzący

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej

Dyżur kontaktowy : każdy wtorek od 17.00 do 18.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Plebiscytowej 49 w Katowicach (I piętro).

Działające przy Zespole Szkół stowarzyszenie i fundacja:

Stowarzyszenie Circam Scholam Catholicam
nr do kontaktu